ГОЛОВНА Останні події Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Регуляторна діяльність

Проект рішення обласної ради "Про затвердження порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища"

ПРОЕКТ

У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

П'яте скликання

(Тридцять шоста сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від «___»________2010 року №_______

Про затвердження Порядку планування та

фінансування природоохоронних заходів

з обласного фонду охорони навколишнього

природного середовища

З метою подальшого вдосконалення механізму планування та використання коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з профільними комісіями обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1.Затвердити Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (додається).

 

2.Повноваження щодо відстеження результативності регуляторного впливу цього рішення делегувати державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області за сприянням з головними розпорядниками коштів. Про хід виконання рішення інформувати обласну раду в терміни, встановлені чинним законодавством.

 

3.Оприлюднити Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища» в газеті обласної ради «Вісті Рівненщини».

 

4.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (Рудик О.В.) та з питань бюджету, фінансів та податків (Хомич О.В.).

 

Голова ради О.Ю.Данильчук

 

Проект підготовлений державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області

Начальник держуправління П.Д.Колодич

 

ПРОЕКТ

 

ПОРЯДОК ПЛАНУВАННЯ ТА ФІНАНСУВАННЯ

ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ З ОБЛАСНОГО ФОНДУ

ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

 

1. Загальні положення

 

1.1.Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (надалі - Порядок) розроблено керуючись статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (від 21.05.1997 № 280/97-ВР) та відповідно до Бюджетного кодексу України (від 21.06.2001 № 2542-ІІІ), Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" (від 25.06.1991 № 1264-ХІІ), Положення про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища (постанова Кабінету Міністрів України від 07.05.1998 № 634), Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища (наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 21.05.2002 № 189, зареєстрованого в Мінюсті України від 06.06.2002 № 482/6770) та Положення про обласний фонд охорони навколишнього природного середовища (рішення сесії обласної ради від 26.10.2010 № 1497).

1.2.Порядок установлює правила планування природоохоронних заходів та здійснення видатків за бюджетними програмами обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (надалі - Фонд).

1.3.Цей Порядок поширюється на юридичних осіб усіх форм власності, які планують здійснити та здійснюють природоохоронні заходи за рахунок коштів Фонду.

1.4. Планування здійснюється на кожен бюджетний рік.

 

2. Порядок подання Запитів про виділення коштів

з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища

для здійснення природоохоронних заходів

 

2.1.Основою для розгляду та включення природоохоронного заходу до проекту «Переліку природоохоронних заходів, які фінансуються з обласного природоохоронного фонду на відповідний рік» (надалі - Перелік) є «Запит про виділення коштів з обласного природоохоронного фонду для здійснення природоохоронних заходів» (надалі - Запит) на визначений бюджетний період. В разі невключення запропонованих Запитом робіт на фінансування в поточному році на наступний рік надається оновлений пакет документів.

2.2.Запити подаються до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області (надалі - Держуправління ОНПС) з супроводжувальним листом.

2.3. Форма Запиту є визначеною і наведена в Додатку. Обов'язковими додатками до Запиту є «Кошторис витрат, які пропонується здійснити за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для реалізації заходу в визначеному році», «Графік реалізації природоохоронного заходу у визначеному році», «Екологічний висновок».

Подавачі Запиту можуть включати до кошторису такі витрати: оплата праці (з нарахуванням), оплата послуг по оренді приміщення, обладнання, оргтехніки, транспортних засобів та витрати на їх обслуговування, послуги зв'язку, придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, видатки на відрядження та інші витрати, при умові, що вони спрямовуються на проведення запропонованих заходів.

2.4.В Екологічному висновку має бути наведена наступна інформація:

- визначення екологічної проблеми, історія її виникнення, стан справ на час подання Запиту, та заходи, які вже здійснювалися для її усунення (в разі їх проведення);

- заходи, які необхідно здійснити для вирішення/призупинення/попередження/інше екологічної проблеми;

- кількісні та/або якісні характеристики запропонованого до виконання заходу (в разі виконання заходу в попередні роки - зазначити обсяги виконаних робіт та освоєні кошти);

- доцільність залучення коштів Фонду;

- пункт/пункти Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» (із змінами та доповненнями) (надалі - Постанова 1147);

- очікуємий природоохоронний ефект за результатами виконання заходу.

2.5.Подавачі Запитів в особі керівників несуть персональну відповідальність за достовірність і повноту інформації, яка міститься в Запиті та документах, що додаються відповідно до вимог пункту 2.3.-2.4. Порядку.

2.6.Не приймаються до розгляду Запити на здійснення природоохоронних заходів щодо покриття поточних (експлуатаційних) витрат та на фінансування природоохоронних заходів, що були здійснені до подання Запиту.

 

3. Порядок розгляду Запитів, що надійшли до Держуправління ОНПС

 

3.1.Попередній розгляд Запитів, що надійшли до Держуправління ОНПС, здійснюється спеціалістами відділу бухобліку, фінзвітності, економіки природокористування та господарського забезпечення і включає перевірку комплектності та правильності оформлення документів відповідно до вимог п.п. 2.3.-2.4. цього Порядку та аналіз щодо відповідності запропонованих в них заходів Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженого Постановою 1147.

3.2.Про необхідність доопрацювання подавачі Запитів інформуються у двотижневий термін з дня надходження такого запиту.

3.3. Відсутність одного з документів зазначених в п.2.3. цього Порядку передбачає відмову у розгляді Запиту.

3.4.Запити, в яких заплановані до виконання заходи, не передбачені Переліком видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженого Постановою 1147, не опрацьовуються, про що письмово повідомляється подавачу Запиту.

3.5.Розгляд Запитів та формування загального проекту переліку природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, які пропонується подати на розгляд постійних комісій Рівненської обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків та з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (надалі - Постійні комісії) здійснюється Робочою групою Держуправління ОНПС, яка створюється та затверджується відповідним наказом.

3.6.Робоча група Держуправління ОНПС формує проект Переліку та разом із Запитами надає на розгляд облдержадміністрації та Постійним комісіям.

 

4. Формування "Переліку природоохоронних заходів,

які фінансуються з обласного природоохоронного фонду"

 

4.1.Постійні Комісії на підставі наданого проекту Переліку та Запитів, виходячи з визначених обсягів видатків, на своїх засіданнях здійснюють розгляд природоохоронних заходів та вносять свої пропозиції щодо включення або виключення природоохоронних заходів з Переліку та пооб'єктних сум їх фінансування.

4.2.На підставі пропозицій облдержадміністрації та рекомендацій Постійних комісій Держуправління ОНПС забезпечує остаточне оформлення Переліку за напрямками використання, зазначеними в Постанові 1147.

4.3.Погоджений Перелік затверджується головою обласної ради.

4.4.Запити, що були включені до погодженого Переліку, візуються головою постійної комісій Рівненської обласної ради з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

4.5.В затвердженому Переліку зазначається:

- номер за порядком;

- назва заходу;

- Подавач запиту / Замовник заходу (Замовником заходу може бути Подавач запиту, або інша юридична особа, що визначається Подавачем Запиту з врахуванням вимог Бюджетного Кодексу, законів, нормативно-правових актів та рішень);

- сума виділених коштів;

- пункт/пункти Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, який затверджено Постановою 1147, якому/яким відповідає виконання зазначеного заходу.

4.6.Затверджені примірники Переліку надаються:

- головним розпорядникам коштів Фонду;

- головному фінансовому управлінню облдержадміністрації;

- обласній раді;

- головному управлінню Держказначейства України у Рівненській області;

- Держуправлінню ОНПС для здійснення моніторингу виконання заходів та використання коштів Фонду, а також для інформування громадськості.

4.7.Зведені кошториси доходів та видатків Фонду, зведені плани асигнувань спеціального фонду складаються головними розпорядниками коштів Фонду та по одному екземпляру надаються головному фінансовому управлінню облдержадміністрації та головному управлінню Держказначейства України у Рівненській області для їх обліку в установленому порядку.

 

5. Пріоритети та критерії відбору

природоохоронних заходів на включення до Переліку.

 

5.1.Під час формування проекту Переліку пріоритет надається природоохоронним і ресурсозберігаючим заходам, які передбачені Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Державними, обласними та місцевими екологічними програмами, джерелом фінансування яких визначено Фонд, та спрямовані на запобігання, зменшення та усунення забруднення навколишнього природного середовища.

5.2.Відбір природоохоронних заходів здійснюється на підставі інформації, вказаної в Запитах та документах, визначених у пункті 2.3.-2.4. Порядку, за такими критеріями:

- відповідність загальній меті, завданням Програм та напрямам діяльності, які забезпечують реалізацію Програм екологічного, соціально-культурного та економічного розвитку;

- використання апробованих приладів, обладнання, технологій;

- готовність заходу на час подання запиту;

- додаткові матеріали, що підтверджують викладену в Запиті інформацію;

- економічна ефективність (термін окупності);

- наявність власних коштів як джерела фінансування та/або наявність гарантованого співфінансування з інших джерел (10-50%);

- наявність показників ресурсо- та енергозбереження;

- природоохоронний ефект;

- ступінь масштабності екологічного впливу;

- сплата збору за забруднення навколишнього природного середовища підприємствами (установами, організаціями), на об'єктах яких здійснюються природоохоронні заходи.

- термін реалізації заходу.

5.3.Формування проекту Переліку здійснюється із врахуванням вимог чинного законодавства у сфері державних закупівель.

 

6. Внесення змін до Переліку

 

6.1. До Переліку протягом року можуть уноситися зміни в разі надходження відповідного звернення до Держуправління ОНПС від Подавача Запиту включеного до Переліку заходу. Після розгляду звернення Держуправління ОНПС подає зміни на розгляд та погодження облдержадміністрації та Постійним комісіям. Зміни затверджуються головою обласної ради.

6.2.З Переліку можуть бути вилучені природоохоронні заходи за умови, якщо:

- надійшли звернення від Подавачів Запитів щодо неможливості їх виконання;

- договори на виконання природоохоронних заходів не укладено/розірвано;

- не виконуються договірні умови.

6.3.На кошти від перевищення фактичних надходжень над плановими, на вивільнені кошти від вилучених заходів з Переліку або від зменшення обсягів їх фінансування, на залишок коштів, що утворився на рахунку Фонду на початок бюджетного року, готуються Додаткові Переліки.

6.4. Здійснення розподілу зазначених в п.6.3. коштів Фонду здійснюється відповідно до пунктів розділів 3, 4 та 5 цього Порядку на підставі наявних в Держуправлінні ОНПС Запитів на поточний рік.

6.5. Головними розпорядниками коштів Фонду складаються Довідки про внесення змін до зведеного кошторису Фонду, після чого по одному екземпляру надаються головному фінансовому управлінню облдержадміністрації та головному управлінню Держказначейства України у Рівненській області для їх обліку в установленому порядку.

 

7. Здійснення видатків з обласного Фонду

 

7.1.Відповідно до затвердженого Переліку, головний розпорядник коштів включає Замовників природоохоронних заходів до мережі установ та організацій, які отримують кошти з місцевого бюджету (надалі - Мережа).

7.2.Замовником коштів Фонду можуть бути підприємства, госпрозрахункові організації, громадські та інші організації, що не мають статусу бюджетної установи, які одержують їх безпосередньо через розпорядників коштів з бюджету як фінансова підтримка на виконання природоохоронних заходів, взяття за ними зобов'язань і здійснення платежів.

7.3. Установи та організації, що увійшли до Мережі, подають головному розпоряднику коштів для затвердження та погодження кошторис та план використання бюджетних коштів за формами, визначеними діючим законодавством.

7.4.Головний розпорядник коштів перераховує кошти для виконання природоохоронних заходів на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України згідно сформованої Мережі.

7.5. Якщо Замовником природоохоронного заходу визначено головного розпорядника коштів, головний розпорядник здійснює видатки згідно чинного законодавства.

7.6.За робочою необхідністю для контролю відповідності планів використання коштів запланованим видаткам у Запитах головний розпорядник коштів має право одержувати від Держуправління ОНПС копії Запитів, що увійшли до затвердженого Переліку.

7.7.Використання коштів Фонду здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства в сфері державних закупівель.

 

8. Внутрішній контроль і звітність Фонду

 

8.1.Головні розпорядники коштів:

- здійснюють контроль за витрачанням одержувачами коштів Фонду відповідно до Бюджетного Кодексу України;

- одержують звіти від одержувачів коштів бюджетних коштів.

8.2.За природоохоронні заходи, які фінансуються з Фонду, зобов'язані звітуватися:

- одержувачі коштів - головним розпорядникам коштів - про використання коштів у терміни, передбачені діючим законодавством щодо порядку ведення бухгалтерського обліку і звітності;

- Подавачі запитів та одержувачі коштів - Держуправлінню ОНПС після виконання заходу, або не пізніше 20 днів наступних після закінчення бюджетного року, для здійснення моніторингу і аналізу використання коштів Фонду, своєчасного інформування Мінприроди України та громадськості - про наступне:

- кількість використаних коштів Фонду;

- кількісні та якісні характеристики обсягів виконаних робіт, послуг придбаного товару;

- отриманий (очікуємий) природоохоронний ефект від впровадження заходу.

8.3.За робочою необхідністю головний розпорядник коштів спільним наказом з Держуправлінням ОНПС має право створювати робочу групу, яка проводить моніторинг використання коштів одержувачами коштів Фонду, про результати якого інформує обласну державну адміністрацію та обласну раду.

 

 

Додаток.

Запит

про виділення коштів з

обласного фонду охорони навколишнього природного середовища

для здійснення природоохоронних заходів в ______ році.

 

1.Назва заходу __________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

2.Відомості

2.1. Про Подавача запиту:

2.1.1.Повна назва (без скорочень згідно з установчими документами)_______________

__________________________________________________________________________

2.1.2.Адреса _______________________________________________________________

2.1.3.Телефон, факс, контактна особа __________________________________________

2.1.4.Форма власності (державна, приватна, інша) _______________________________

2.2. Про Замовника заходу:

2.2.1.Повна назва (без скорочень згідно з установчими документами)_______________

__________________________________________________________________________

2.2.2.Адреса _______________________________________________________________

2.2.3.Телефон, факс_________________________________________________________

2.2.4.Форма власності (державна, приватна, інша) _______________________________

3.Відомості про підприємство (установу, організацію), на об'єктах якого здійснюється природоохоронний захід (заповнюється, якщо вони не є подавачами запиту)

3.1.Повна назва______________________________________________________________

3.2.Адреса __________________________________________________________________

3.4.Телефон, факс____________________________________________________________

3.5.Форма власності (державна, приватна, інша)___________________________________

4.Інформація щодо дотримання природоохоронного законодавства отримувачем коштів обласного фонду

4.1.Нарахована та сплачена сума збору за забруднення навколишнього природного середовища отримувачем коштів обласного фонду за два попередні роки :

нарахована в ______ році _______ грн. , фактично сплачена _______ грн.

нарахована в ______ році _______ грн. , фактично сплачена _______ грн.

4.2.Сума штрафів та компенсації шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства отримувачем коштів обласного фонду за два попередні роки

нарахована в ______ році _______ грн. , фактично сплачена _______ грн.

нарахована в ______ році _______ грн. , фактично сплачена _______ грн.

5.Місце (адреса) реалізації заходу ______________________________________________

6. Характеристика заходу:

6.1.Ступінь масштабності екологічного впливу (в межах кількох областей - загальнодержавний; кількох районів чи всієї області - регіональний; одного чи кількох населених пунктів району - місцевий)___________________________________________

6.2. Підстава для виконання (вказати нормативно-правові акти, якими передбачене фінансування заходу з обласного фонду, бюджетні програми або інші підстави)________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

6.3.Мета та головні завдання (перелік екологічних проблем, що будуть вирішені та короткий зміст заходу)________________________________________________________

____________________________________________________________________________

6.4.Природоохоронний ефект (вказати всі види природоохоронного ефекту та навести якісні та (або) кількісні характеристики)_________________________________________

___________________________________________________________________________

6.5.Комплексність вирішення екологічних проблем (вказати якісні та (або) кількісні характеристики щодо енерго- та ресурсозбереження)______________________________

___________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

7. Проектна документація (вказати розробника, ким і коли затверджена)______________

____________________________________________________________________________

8. Впроваджені технології (вказати: вітчизняна чи зарубіжна технологія, знаходиться на стадії розробки, пілотного проекту чи апробована)________________________________

____________________________________________________________________________

9. Фінансування заходу (в цінах на момент подання запиту):

9.1.Загальна вартість (тис. грн.)___________________(пп. 9.1.1+9.1.2+9.1.3+9.1.4+9.1.5.):

9.1.1.Готовність заходу на момент подання запиту (тис.грн. та в % від загальної вартості)___________________________________________________________________

9.1.2.Видатки з обласного природоохоронного фонду (тис. грн.) всього ________, у т.ч.:

в ______році (рік, на який подається запит) ___________________за КЕКВ___________

фактичні видатки за попередній період ___________________за КЕКВ___________

9.1.3.Фінансування за рахунок власних коштів (тис. грн.) всього___________у т. ч.:

в ______році (рік, на який подається запит) _______________

фактичні видатки за попередній період _______________

9.1.4.Інші джерела фінансування (тис. грн.) всього _______________, у тому числі:

джерело_______________________обсяг фінансування_________у т. ч. в _____році (рік, на який подається запит)________, фактичні видатки за попередній період _________

джерело_______________________обсяг фінансування_________у т. ч. в _____році (рік, на який подається запит)________, фактичні видатки за попередній період _________

9.1.5.Фінансування заплановане на наступні роки (тис.грн.)_________________________

10. Термін реалізації заходу (вказати дати його початку, закінчення та тривалість згідно з проектом)__________________________________________________________________

11. Термін окупності заходу____________________________________________________

 

Керівник

 

 

 

 

(посада)

 

(підпис)

 

(П.І.Б.)

 

 

 

 

 

Головний бухгалтер

 

 

 

 

 

 

(підпис)

 

(П.І.Б.)

М. П.

___________________________________________________________________________

1) до п.1. - Назва заходу повинна бути лаконічною, чіткою, відображати зміст заходу та відповідати Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженому постановою КМУ від 17.09.96р. № 1147 (зі змінами та доповненнями);

2) до п.6.2. - для підтвердження викладеної у Запиті інформації до нього можуть бути надані додаткові матеріали:

- копії документів, що вказані підставою для виконання заходу, або витяги з них (програми, рішення місцевих рад, профільних колегій, акти обстежень тощо);

- копії прайс-листів, кошторисні розрахунки інші підтверджуючі документи щодо цін заплановиних до придбання товарів, послуг;

- в разі здійснення робіт:

- зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва;

- висновок комплексної державної експертизи;

- інше (за бажанням подавача).

 

ГРАФIК РЕАЛIЗАЦIЇ ПРИРОДООХОРОННОГО ЗАХОДУ

 

Назва заходу:

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в _____ році

 

 

Види робіт

(етапи реалізації)

Терміни реалізації з початку фінансування

(місяці)

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник

 

 

 

 

(посада)

 

(підпис)

 

(П.І.Б.)

 

 

 

 

 

Головний бухгалтер

 

 

 

 

 

 

(підпис)

 

(П.І.Б.)

 

М.П.

 

"___"_______________20__р.

 

 

 

КОШТОРИС ВИТРАТ, ЯКI ПРОПОНУЄТЬСЯ ЗДІЙСНИТИ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ОБЛАСНОГО ФОНДУ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАХОДУ

В _____РОЦІ

 

(в разі здійснення капітальних видатків)

 

Назва теми:

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

п/п

Види робіт (етапи реалізації) згідно затвердженої проектно-кошторисної документації

Сума

(тис.грн.)

КЕКВ

1

2

3

4

 

 

 

 

 

ВСЬОГО:

 

 

 

 

 

 

 

 

в т.ч.:

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Витяг з проектно-кошторисної документації зробив:

_______________ ___________________ _____________

(посада) (підпис) (П.І.Б.)

 

Керівник

 

 

 

 

(посада)

 

(підпис)

 

(П.І.Б.)

 

 

 

 

 

Головний бухгалтер

 

 

 

 

 

 

(підпис)

 

(П.І.Б.)

М.П.

 

"___"_______________20__р.

 

КОШТОРИС ВИТРАТ, ЯКI ПРОПОНУЄТЬСЯ ЗДІЙСНИТИ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ОБЛАСНОГО ФОНДУ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАХОДУ

В _____РОЦІ

 

(в разі здійснення поточних видатків)

 

Назва теми:

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

п/п

Види робіт (етапи реалізації)

КЕКВ

Сума

(тис.грн.)

1

2

3

4

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

...

 

 

 

 

ВСЬОГО:

 

 

 

в т.ч. за статтями витрат*:

 

 

1

Оплата праці

 

 

2

Нарахування на заробітну плату

 

 

3

Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, в т.ч..

 

 

...

...

 

 

4

Видатки на відрядження

 

 

5

Оплата послуг (крім комунальних), в т.ч.

 

 

...

...

 

 

6

Інші видатки, в т.ч.

 

 

...

...

 

 

 

 

 

 

*- вказуються попередньо заплановані показники, які можуть бути відкореговані під час фактичного виконання заходу.

 

 

 

Керівник

 

 

 

 

(посада)

 

(підпис)

 

(П.І.Б.)

 

 

 

 

 

Головний бухгалтер

 

 

 

 

 

 

(підпис)

 

(П.І.Б.)

 

М.П.

 

"___"_______________20__р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНАЛІЗ

регуляторного впливу проекту

Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів

з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища

 

14 липня 2010 року м.Рівне

 

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений відповідно до ст. 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. № 308.

Назва регуляторного органу - Рівненська обласна рада.

Назва регуляторного акта - проект рішення Рівненської обласної ради «Про затвердження Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Головний розробник аналізу регуляторного впливу - державне управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області.

Відповідальна особа - Колодич Петро Данилович - начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області.

Контактний телефон - 0362-620364.

 

1.Визначення проблеми, яку передбачається роз'язати шляхом державного регулювання.

На сьогодні виконання природоохоронних заходів коштом обласного природоохоронного фонду здійснюється відповідно до Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, який було розроблено та затверджено на початку 2003 року та не відповідає вимогам сьогодення.

За минулі роки були внесені зміни в нормативно-правові документи, на виконання яких розроблявся вищезазначений документ, змінилась структура управлінь та організацій, які задіяні у плануванні та фінансуванні природоохоронниїх заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, що потягнуло за собою розрив шляхів взаємодії між причетними структурами та, як наслідок, неефективне витрачання коштів обласного природоохоронного фонду.

2.Цілі державного регулювання.

Регуляторний акт спрямований на відновлення шляхів співпраці між держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області, обласною радою, облдержадміністрацією, головними розпорядниками коштів обласного природоохоронного фонду, Подавачами Запитів, Замовниками робіт та інших суб'єктів відносин для забезпечення цільового та ефективного використання коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Порядком планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища регламентуються дії, встановлюються повноваження та обов'язки, а також визначаються шляхи співпраці всіх причетних структур.

3. Альтернативні способи досягнення цілей.

Перша альтернатива - залишити дану ситуацію без змін.

Дана альтернатива є неприйнятною, оскільки відсутність нового Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища може привести у майбутньому не тільки до збільшення не ефективного, а і до не цільового використання коштів обласного природоохоронного фонду, що є неприйнятним.

Друга альтернатива - розробити та затвердити новий Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Дана альтернатива є прийнятною, оскільки спрямована на виконання п.3. рішення обласної ради від 26 лютого 2010 року № 1497 «Про обласний фонд охорони навколишнього природного середовища» та виконання вимог чинного законодавства в питаннях планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного природоохоронного фонду.

4.Механізм і заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми.

Запропонований проект регуляторного акта передбачає розробку та затвердження Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на виконання п.3. рішення обласної ради від 26 лютого 2010 року № 1497 «Про обласний фонд охорони навколишнього природного середовища» та приведення Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища до вимог чинного законодавства.

Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища - обласний нормативно-правовий акт, який установлює загальні вимоги до планування, використання та звітності за використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Рівненської області.

Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища є обов'язковим для всіх суб'єктів, що приймають участь у плануванні, здійсненні видатків, проведенні заходів та звітуються за використання коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області.

Акт доводиться до відома суб'єктів відносин через засоби масової інформації шляхом розміщення на офіційних веб-сайтах держуправління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області, Рівненської облдержадміністрації та Рівненської обласної ради.

5.Обгрунтування можливості досягнення встановлених цілей.

В зв'язку з тим, що Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища буде відповідати вимогам чинного законодавства, впровадження данного регуляторного акта забезпечить ефективне та цільове використання коштів обласного природоохоронного фонду.

 

6.Очікувані результати прийняття акта.

З прийняттям регуляторного акта буде врегульовано інтереси громадян, суб'єктів господарювання та інтереси держави при використанні коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на природоохоронні заходи, виконання яких націлено на підтримання в належному стані навколишнього природного середовища області та його покращення.

Аналіз вигод і витрат.

 

Органи влади:

 

Вигоди:

 

Витрати:

Регламентація дії, встановлення повноважень та обов'язків, визначення шляхів співпраці всіх причетних структур, ефективне та цільове використання коштів обласного бюджету (обласний фонд охорони навколишнього природного середовища)

Відсутні

 

Суб'єкти господарювання:

 

Вигоди:

 

Витрати:

Чітке встановлення загальних прав та обов'язків для суб'єктів відносин при плануванні та використанні коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та наданні звітності за виконані природоохоронні заходи.

Відсутні

 

Громада (громадяни):

 

Вигоди:

 

Витрати:

Підтримання в належному стані та покращення стану навколишнього природного середовища області

Відсутні

 

На дію регуляторного акта можуть впливати зовнішні чинники, пов'язані із змінами в законодавстві.

7. Строк чинності регуляторного акта.

Регуляторний акт приймається на невизначений термін.

8. Показники результативності регуляторного акта.

В процесі відстеження результативності впровадження регуляторного акта будуть досліджуватися наступні показники:

- обсяги цільового та ефективного використання коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

9. Заходи з відстеження результативності регуляторного акта.

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється після набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.

Повторне відстеження результативності проводиться не пізніше ніж через два роки з моменту набрання чинності цим актом.

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2012 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.