ГОЛОВНА Останні події Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Екологічний календар

Березень

                                   Березень - Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел»

Мета конкурсу - силами громадськості здійснити пошук джерел, розчистку, облаштування та догляд території навколо джерел питної води: струмків, колодязів, артезіанських свердловин.

                                                      3 березня  -  Всесвітній день дикої природи.

 У 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН прийнято резолюцію відзначати 3 березеня День дикої природи. У резолюції з цього приводу зазначається цінність диких тварин і рослин, особливо тих, які потребують захисту. Водночас цей день покликаний нагадати про необхідність активізації боротьби зі злочинами проти дикої природи, привернути увагудо проблеми браконьєрства, що має далекосяжні негативні екологічні, економічні та соціальні наслідки.

                       14 березня  -  Всесвітній день дій проти гребель, на захист Річок, Води й Життя.

 Цей день започаткований у 1997 р. з метою об'єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також здійснення просвітництва щодо впливу гребель на річкові екосистеми. 11-14 березня 1997 р. у м. Куритиба (Бразилія) відбулася 1-а Міжнародна зустріч людей, що потерпають від гребель, головною метою якої було посилення міжнародного руху проти гребель.  

                                                               21 березня - Всесвітній день лісів

Цей день пов'язаний з діяльністю щодо посадки  лісів та висвітлення важливості збільшення кількості зелених насаджень. Цей день відзначається урядами та міжнародними організаціями для визначення плану збереження лісів. 

      22 березня - Всесвітній день водних ресурсів (День охорони водних ресурсів. Міжнародний день води)

День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 р. в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року). Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального  добробуту.                      

                                                           23 березня  - Всесвітній метеорологічний день

У 1960 р. Всесвітня організація метеорології вирішила, що 23 березня буде святкуватися як Всесвітній день метеорології. Мета - акцентування важливості метеорології і метеорологічної служби у забезпеченні добробуту населення. Кожного року вибирається нове гасло цього дня, яке покликане допомогти людям зрозуміти значення метеорологічної служби.

     

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.