ГОЛОВНА Останні події Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Оцінка впливу на довкілля

Законодавство України щодо оцінки впливу на довкілля

18 грудня 2017 року вводиться в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», прийнятий Верховною Радою 23.05.17 (№ 2059-VIII).

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2059-19

Закон впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) замість екологічної експертизи, передбаченої Законом «Про екологічну експертизу», що в свою чергу, втрачає чинність.

Крім того, Закон впроваджує зобов’язання, передбачені Угодою про асоціацію з ЄС, а також дозволить забезпечити на належному рівні виконання Україною низки інших міжнародних зобов’язань.

Процедура ОВД спрямована на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Згідно Закону здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим до прийняття рішення про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою статті 3 Закону.

З 29.12.2023 процедура ОВД здійснюється через два Єдині реєстри з ОВД.

Єдиний реєстр з ОВД за посиланням: http://eia.menr.gov.ua, що створений та ведеться у порядку, передбаченому до 29.12.2023, продовжує функціонувати та ведеться до завершення процедур суб’єктами господарювання, які подали звіти з ОВД до набрання чинності змін до Закону «Про оцінку впливу на довкілля».

Єдиний реєстр з ОВД, що розпочав функціонування з 29.12.2023, розроблений на національній онлайн-платформі, яка містить актуальну інформацію про стан довкілля «ЕкоСистема» за посиланням: 
https://eco.gov.ua.

Інформація, внесена до нового Єдиного реєстру з ОВД, буде відкритою, враховуючи особливості умов воєнного стану, вільний доступ до неї забезпечується через мережу Інтернет, крім того містить інформаційні та довідкові матеріали щодо процедури ОВД.

 

 Контакти для зворотного зв’язку та додаткової інформації:

Відділ оцінки впливу на довкілля департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації (33028, м. Рівне, вул. Саймона Сміта, 20)

Начальник відділу - Данчук Ольга Юріївна

e-mail: info@ecorivne.gov.ua, owd.rivne@gmail.com

          тел. (0362) 26-47-23

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»

 

Критерії визначення планової діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об'єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля

 

Порядок передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля і фінансування оцінки впливу на довкілля та Порядок ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля

 

Порядок проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля 

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.