ГОЛОВНА
Останні події
Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Останні події

Огляд стану довкілля за березень та 1 кв. 2019 року

Стан атмосферного повітря

У березні 2019 року високого рівня забруднення атмосферного повітря не спостерігалось. Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) пріоритетними речовинами дещо збільшився в порівнянні з минулим роком і становив 7,3 (ІЗА у березні 2018 року становив 6,9).

Значення середньомісячних концентрацій забруднювальних речовин в цілому у місті Рівне не перевищували середньо добову ГДК, за винятком діоксиду азоту, фтористого водню та формальдегіду, середньодобові концентрації яких перевищували середньодобові гранично-допустимі концентрації в 1,2, 1,8 та 2,4 разу відповідно. Ситуація дещо погіршилась в порівнянні з минулим роком, адже у березні 2018 року перевищення середньодобових гранично-допустимі концентрації спостерігались за двома забруднювальними речовинами: фтористим воднем в 1,8 рази та формальдегідом в 1,9 рази.

В окремих випадках, при несприятливих погодних умовах, максимальні концентрації забруднювальних речовин у атмосферному повітрі перевищували максимально-разові гранично-допустимі концентрації за фенолом, хлористим та фтористим воднем.

Випадків високого забруднення з перевищенням середньо добових та максимально-разових ГДК більше ніж у 5 разів, не спостерігалось.

Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.

Радіаційний стан атмосферного повітря

У березні 2019 року середнє значення потужності експозиційної дози гамма - випромінювання в Рівненській області було дещо вищим ніж у минулому році і становило 12,75 мкР/год (у березні 2018 року – 12 мкР/год), максимальне значення – 17 мкР/год (у березні 2018 року - 14 мкР/год), що нижче за рівень природного фону. Появи „свіжих” радіоактивних продуктів не зареєстровано.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на Рівненській АЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

Стан поверхневих вод

На р. Горинь перевищення спостерігались у пункті 8 км вище смт Оржів, у пункті 2 км нижче скиду стічних вод з очисних споруд ПАТ “Рівнеазот” та у пункті 1 км нижче смт Оржів, нижче скиду стічних вод з очисних споруд ТзОВ „ОДЕК-Україна” за БСК5, азотом амонійним та хромом шестивалентним; у пункті до і після скиду стічних вод з очисних споруд Гощанської дільниці РОВКП ВКГ „Рівнеоблводоканал” за БСК5, залізом загальним та спостерігався дещо знижений вміст розчиненого у воді кисню, зріс вміст зважених у воді речовин з 6 до 8 мг/дм3.

На р. Устя перевищення спостерігались у пункті 20,5 км вище м. Рівне та у пункті 2,5 км нижче м. Рівне за БСК5, азотом амонійним та хромом шестивалентним; у пункті до і після скиду стічних вод очисних споруд Квасилівської дільниці РОВКП ВКГ „Рівнеоблводоканал” за БСК5, залізом загальним та спостерігався знижений вміст розчиненого у воді кисню; у пункті до і після скиду стічних вод з очисних споруд м. Рівне за БСК5, азотом амонійним, СПАР та залізом загальним; у пункті з мосту автодороги Рівне-Здолбунів за БСК5.

На р. Стубелка (Стубазка) перевищення спостерігались у пункті до і після скиду стічних вод  з очисних споруд підприємства „Клеванькомунсервіс” за БСК5.

На р. Замчисько перевищення спостерігались у пункті до і після скиду стічних вод з очисних споруд ТзОВ „Свиспан Лімітед” за БСК5 та залізом загальним.

На р. Случ перевищення спостерігались у пункті до і після скиду стічних вод з очисних споруд КП „Березневодоканал”” за БСК5 та залізом загальним, після скиду зріс вміст зважених у воді речовин.

Радіаційний стан поверхневої та стічної води АЕС

В січні 2018 року у пунктах спостережень нижче Рівненської АЕС, у промислових стічних і зливових водах РАЕС, вище і нижче Хмельницької АЕС, в ставі-охолоджувачі ХАЕС питома активність 137Cs та 90Sr не досліджувалась.

Детальний інформаційно-аналітичний огляд стану довкілля області за березень та 1 квартал 2019 року надано у розділі „Моніторинг довкілля” даної веб-сторінки департаменту.
 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.