ГОЛОВНА
Останні події
Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Останні події

Огляди стану довкілля за серпень 2020 року

 Стан атмосферного повітря

У серпні 2020 року високого рівня забруднення атмосферного повітря не спостерігалось. Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) пріоритетними речовинами залишився майже на рівні минулого року і становив 8,9 (ІЗА у серпні 2019 року становив 8,17).

Значення середньомісячних концентрацій забруднювальних речовин в цілому у місті Рівне не перевищували середньо добову ГДК, за винятком діоксиду азоту, фтористого водню та формальдегіду, середньодобові концентрації якого перевищували середньодобові гранично-допустимі концентрації в 1,1; 1,3 та 3,2 разу. Ситуація залишився майже на рівні минулого року. У серпні минулого року перевищення середньодобових гранично-допустимі концентрації спостерігались за двома забруднювальними речовинами: фтористим воднем в 1,7 разу та формальдегідом в 2,7 разу.

В окремих випадках, при несприятливих погодних умовах, максимальні концентрації забруднювальних речовин у атмосферному повітрі перевищували максимально-разові гранично-допустимі концентрації за сірководнем, фенолом, фтористим та хлористим воднем.

Випадків високого забруднення, з перевищенням середньо добових та максимально-разових ГДК більше ніж у 5 раз, не спостерігалось.

Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.

Радіаційний стан атмосферного повітря

У серпні 2020 року середнє значення потужності експозиційної дози гамма - випромінювання в Рівненській області було дещо нижчим рівня минулого року і становило 12,0 мкР/год (у серпні 2019 року – 13 мкР/год), максимальне значення – 15 мкР/год (у серпні 2019 року - 18 мкР/год), що нижче за рівень природного фону. Появи „свіжих” радіоактивних продуктів не зареєстровано.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на Рівненській АЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

Стан поверхневих вод

На р. Горинь перевищення спостерігались у пункті 8 км вище смт Оржів за БСК5; у пункті 2 км нижче скиду стічних вод з очисних споруд ПАТ “Рівнеазот” за БСК5; у пункті 1 км нижче смт Оржів, нижче скиду стічних вод з очисних споруд ТзОВ „ОДЕК-Україна” за БСК5, хромом шестивалентним; у пункті до і після скиду стічних вод з очисних споруд Гощанської дільниці РОВКП ВКГ „Рівнеоблводоканал” за БСК5, залізом загальним та спостерігався дещо знижений вміст розчиненого у воді кисню.

На р. Устя перевищення спостерігались у пункті 20,5 км вище м. Рівне за БСК5, хромом шестивалентним; у пункті 2,5 км нижче м. Рівне за БСК5, азотом амонійним, хромом шестивалентним та спостерігався дещо знижений вміст розчиненого у воді кисню; у пункті до і після скиду стічних вод очисних споруд м. Рівне за БСК5, зріс вміст зважених речовин.

На р. Прип’ять перевищення спостерігались у пункті в межах с. Сенчиці Зарічненського району за БСК5, амонієм сольовим, нітритами, залізом загальним.

На р. Стир перевищення спостерігались у пункті в межах смт Зарічне за БСК5, амонієм сольовим, нітритами, залізом загальним.

На р. Горинь перевищення спостерігались у пункті в межах с. Висоцьк Дубровицького району за БСК5, амонієм сольовим, залізом загальним.

На р. Ствига перевищення спостерігались у пункті в межах с. Познань Рокитнівського району за БСК5, залізом загальним.

На р. Льва перевищення спостерігались у пункті в межах с. Переброди Дубровицького району за БСК5, амонієм сольовим, залізом загальним.

Радіаційний стан поверхневої та стічної води АЕС

В серпні 2020 року у прикордонних пунктах спостережень питома активність 137Cs (0,0741-0,0815 Бк/дм3) та 90Sr (0,0033-0,0070 Бк/дм3) не перевищувала допустимих рівнів 2 Бк/дм3 в жодній з відібраних проб.

Детальний інформаційно-аналітичний огляд стану довкілля області за серпень 2020 року надано у розділі „Моніторинг довкілля” даної веб-сторінки департаменту.

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.