ГОЛОВНА
Останні події
Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Останні події

Огляд стану довкілля за листопад 2020 року

 Стан атмосферного повітря

У листопаді 2020 року спостерігався дещо підвищений рівень забруднення атмосферного повітря. Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) пріоритетними речовинами залишився на рівні минулого року і становив 6,5 (ІЗА у листопаді 2019 року становив 6,5).

Значення середньомісячних концентрацій забруднювальних речовин в цілому у місті Рівне не перевищували середньо добову ГДК, за винятком фтористого водню та формальдегіду, середньодобові концентрації якого перевищували середньодобові гранично-допустимі концентрації в 1,3 та 2,2 разу відповідно. Ситуація залишилась на рівні минулого року. У листопаді минулого року перевищення середньодобових гранично-допустимі концентрації спостерігались за двома забруднювальними речовинами: формальдегідом в 2,3 разу та фтористим воднем в 1,5 разу.

В окремих випадках, при несприятливих погодних умовах, максимальні концентрації забруднювальних речовин у атмосферному повітрі перевищували максимально-разові гранично-допустимі концентрації за сірководнем, фенолом, хлористим та фтористим воднем.

Випадків високого забруднення з перевищенням середньо добових та максимально-разових ГДК більше ніж у 5 раз, не спостерігалось.

Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.

Радіаційний стан атмосферного повітря

У листопаді 2020 року середнє значення потужності експозиційної дози гамма - випромінювання в Рівненській області було на рівні минулого року і становило 12,25 мкР/год (у листопаді 2019 року – 13,25 мкР/год), максимальне значення – 15 мкР/год (у листопаді 2019 року - 18 мкР/год), що нижче за рівень природного фону. Появи „свіжих” радіоактивних продуктів не зареєстровано.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на Рівненській АЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

Стан поверхневих вод

На р. Горинь перевищення спостерігались у пункті 8 км вище смт Оржів та у пункті 2 км нижче скиду стічних вод з очисних споруд ПАТ “Рівнеазот” перевищень не відмічалось; у пункті 1 км нижче смт Оржів, нижче скиду стічних вод з очисних споруд ТзОВ „ОДЕК-Україна” за азотом нітритним, хромом шестивалентним; у пункті до і після скиду стічних вод з очисних споруд Гощанської дільниці РОВКП ВКГ „Рівнеоблводоканал” за БСК5, залізом загальним та спостерігався дещо знижений вміст розчиненого у воді кисню.

На р. Устя перевищення спостерігались у пункті 20,5 км вище м. Рівне за азотом амонійним; у пункті 2,5 км нижче м. Рівне за БСК5, азотом амонійним, азотом нітритним, хромом шестивалентним, зріс вміст зважених речовин, спостерігався низький вміст розчиненого у воді кисню; у пункті до і після скиду стічних вод очисних споруд Квасилівської дільниці РОВКП ВКГ „Рівнеоблводоканал” за БСК5, залізом загальним, спостерігався знижений вміст розчиненого у воді кисню; у пункті до і після скиду стічних вод з очисних споруд м. Рівне за БСК5, зріс вміст зважених речовин.

На р. Прип’ять перевищення спостерігались у пункті в межах с. Сенчиці Зарічненського району за БСК5, залізом загальним.

На р. Стир перевищення спостерігались у пункті в межах смт Зарічне за БСК5, нітритами, залізом загальним.

На р. Горинь перевищення спостерігались у пункті в межах с. Висоцьк Дубровицького району за БСК5, нітритами, залізом загальним.

На р. Ствига перевищення спостерігались у пункті в межах с. Познань Рокитнівського району за БСК5, залізом загальним.

На р. Льва перевищення спостерігались у пункті в межах с. Переброди Дубровицького району за  БСК5, амонієм сольовим, залізом загальним.

Радіаційний стан поверхневої та стічної води АЕС

В листопаді 2020 року у прикордонних пунктах спостережень питома активність 137Cs (0,0741-0,0778 Бк/дм3) та 90Sr (0,0041-0,0107 Бк/дм3) не перевищувала допустимих рівнів 2 Бк/дм3 в жодній з відібраних проб.

Детальний інформаційно-аналітичний огляд стану довкілля області за листопад 2020 року надано у розділі „Моніторинг довкілля” даної веб-сторінки департаменту.

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.