ГОЛОВНА
Останні події
Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Останні події

Огляд стану довкілля за жовтень 2021 року

Стан атмосферного повітря

У жовтні 2021 року рівень забруднення атмосферного повітря оцінюється як підвищений. Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) пріоритетними речовинами був на рівні минулого року і становив 6,08 (ІЗА у жовтні 2020 року становив 6,53).

Значення середньомісячних концентрацій забруднювальних речовин в цілому у місті Рівне не перевищували середньо добову ГДК, за винятком фтористого водню та формальдегіду, середньодобові концентрації яких перевищували середньодобові гранично-допустимі концентрації в 1,2 та 2,3 рази відповідно. Ситуація залишилась майже на рівні минулого року. У жовтні минулого року перевищення середньодобових гранично-допустимі кон­цен­трації спостерігались за фтористим воднем в 1,5 рази, формальдегідом в 2,4 разу.

В окремих випадках, при несприятливих погодних умовах, максимальні концентрації забрудню­вальних речовин у атмосферному повітрі перевищували максимально-разові гранично-допустимі концентрації за сірководнем, фенолом, фтористим та хлористим воднем.

Випадків високого забруднення з перевищенням середньо добових та максимально-разових ГДК більше ніж у 5 раз, не спостерігалось.

Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.

Радіаційний стан атмосферного повітря

У жовтні 2021 року середнє значення потужності експозиційної дози гамма - випромінювання в Рівненській області було на рівні минулого року і становило 12,25 мкР/год (у жовтні 2020 року – 12,25 мкР/год), максимальне значення – 15 мкР/год (у жовтні 2020 року - 15 мкР/год), що нижче за рівень природного фону. Появи „свіжих” радіоактивних продуктів не зареєстровано.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на Рівненській АЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

Стан поверхневих вод

На р. Горинь перевищення спостерігались у пункті до і після скиду стічних вод з очисних споруд Гощанської дільниці РОВКП ВКГ „Рівнеоблводоканал” за БСК5 та спостерігався дещо знижений вміст розчиненого у воді кисню; у пункті 2,5 км нижче смт Оржів, нижче скиду стічних вод з очисних споруд ТзОВ „ОДЕК-Україна” за азотом амонійним.

На р. Устя перевищення спостерігались у пункті 2,5 км нижче м. Рівне за азотом амонійним, азотом нітритним; у пункті до і після скиду стічних вод очисних споруд Квасилівської дільниці РОВКП ВКГ „Рівнеоблводоканал” за БСК5, залізом загальним, спостерігався дещо знижений вміст розчиненого у воді кисню; у пункті до і після скиду стічних вод з очисних споруд м. Рівне за БСК5, дещо зріс вміст зважених речовин.

На р. Прип’ять  у пункті в межах с. Сенчиці Зарічненського району перевищення спостерігались  за  залізом загальним.

На р. Стир  у пункті в межах смт Зарічне перевищення спостерігались  за залізом загальним.

На р. Горинь  у пункті в межах с. Висоцьк Дубровицького району перевищення спостерігались  за залізом загальним

На р. Ствига  у пункті в межах с. Познань Рокитнівського району перевищення спостерігались  за залізом загальним.

На р. Льва  у пункті в межах с. Переброди Дубровицького району перевищення спостерігались  за  БСК5, залізом загальним.

Радіаційний стан поверхневої та стічної води АЕС

В жовтні 2021 року у прикордонних пунктах спостережень питома активність 137Cs (0,0741 Бк/дм3) та 90Sr (0,0041-0,0074 Бк/дм3) не перевищувала допустимих рівнів 2 Бк/дм3 в жодній з відібраних проб.

 

Детальний інформаційно-аналітичний огляд стану довкілля області за жовтень 2021 року надано у розділі „Моніторинг довкілля” даної веб-сторінки департаменту.

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.