ГОЛОВНА
Останні події
Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Останні події

28 червня 2022 року - День Конституції України

Першою європейською конституцією в сучасному її розумінні правомірно вважають укладений 1710 року «Договір та встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою». Цей договір, написаний під значним впливом ідей західноєвропейського парламентаризму, називають Конституцією Пилипа Орлика. Нею він зобов’язався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне відокремлення України від московії у разі здобуття влади в Україні.

Московія вже тоді намагалася переконати увесь світ, що України як держави ніколи не існувало. Але уже в Конституції Пилипа Орлика було передбачено створення першої в Європі моделі вільної, незалежної держави, прописано поняття «вільного народу», основи демократії та правосуддя, антикорупційні та соціальні засади. Поки в московії по-холопськи поклонялись царю, Україна уже на початку XVIII століття намагалася закласти основи суверенної, вільної та цивілізованої країни.

Московська влада завжди робила і робить спроби присвоїти українську історію, поцупити наші надбання. Тоталітарному режиму з імперськими замашками це потрібно, аби за власної неспроможності створити щось гідне і цивілізоване, виглядати хоча б якоюсь мірою пристойним суб’єктом на міжнародній арені, безпідставно зазіхаючи на місце серед цивілізованих держав світу.

Положення Конституції України стосуються не лише прав, а й обов’язку громадян щодо захисту Вітчизни, шанування її державних символів, захисту суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки, зокрема визначених у статтях 17, 65 Основного Закону.

Венеціанською комісією Конституція України 1996 року була визнана однією з найдемократичніших в Європі. Особливо це стосується прав, свобод та обов’язків громадян, які повністю відповідають міжнародним стандартам у галузі конституційного права.

З метою гідного відзначення 26-ї річниці Конституції України на Рівненщині заплановано проведення низки загальнообласних заходів, зокрема в м. Рівне:

покладання квітів до Дошки пам'яті Героям Небесної Сотні та героям, які загинули  в зоні АТО/ООС, а також до пам'ятника Тарасу Шевченку на майдані Незалежності; 

відкриття виставки "Нищимо ворога - наближаємо перемогу!";

урочистості з нагоди Дня Конституції України у залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії.

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.