ГОЛОВНА
Останні події
Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Останні події

05 травня 2011 р.

  У Рівненському краєзнавчому музеї представлено нову виставку „Дерево Гінкго: релікт і цілитель", яка ознайомить відвідувачів з історією  дерева гінкго - стародавнього виду планети, що зберігся до наших днів.

 Перед початком відкриття виставки організатори музейної акції висадили деревця гінкго на території краєзнавчого музею та державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області.

Гінкго дуже перспективне для озеленення міст України, адже воно чудово витримує умови промислової загазованості, невибагливе до ґрунтів, стійке проти грибкових і вірусних захворювань.  Це дерево довговічне, окремі його екземпляри живуть понад 2000 років.

Гінкго називають цілителем ХХІ століття. З листя цього унікального дерева виготовляють ліки (настоянки, відвари,чаї), які широко застосовують як у офіційній, так і в народній медицині.

 Акція згуртувала представників наукових установ, управлінь, організацій та громадськості.

За результатами заходу було вирішено продовжити ініціативу і висаджувати саджанці Гінкго білоба на вулицях,  в парках, на шкільних майданчиках та присадибних ділянках.

Довідка:

Гінкго, гінкго дволопатеве або священне дерево (Ginkgo biloba) - реліктова рослина і єдиний представник свого класу. Гінкго виникло від первісних голонасінних дерев і є пращуром сосни та ялини. Замість хвої у нього віялоподібні листки. Гінкгові дерева поширені в Китаї та Японії. У 18-му столітті у м. Наґасакі його знайшов лікар голландського посольства Кемпфер, якому гінкго зобов'язане своєю назвою. «Ґін» в перекладі з японської - срібло. Плід гінкго чимось нагадує абрикос і тому Кемпфер назвав знайдене ним дерево «сріблястим абрикосом» .  Пізніше швецький вчений Карл Лінней заносить цю назву до наукової класифікації. В Україні вперше гінкго з'явилося у 1818 році у Нікітінському ботанічному саду в м. Ялті.

 Ginkgo_2.jpg  Ginkgo_3.jpg
   

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.