ГОЛОВНА
Останні події
Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Останні події

3 грудня 2012 року

3 грудня - міжнародний День боротьби з пестицидами

Відзначається у день, коли в 1984 р. на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася екологічна катастрофа. Щоб привернути увагу до вирішення проблем, які виникають внаслідок виробництва та застосування небезпечних хімічних речовин, Латиноамериканська мережа активістів проти пестицидів оголосила 3 грудня Днем боротьби з пестицидами, який незабаром став міжнародним. В цей день екологи усього світу проводять акції та протести, нагадуючи про накопичення у довкіллі значної кількості шкідливих хімічних речовин, зокрема пестицидів, які акумулюються в довкіллі і накопичуються в організмах людей і тварин, спричиняючи важкі наслідки для їх здоров'я.

Зокрема, у Рівненській області протягом вересня-жовтня 2012 року за рахунок коштів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища (1,376 млн. грн.) з території області на утилізацію на заводах Польщі вивезено непридатні до використання пестициди в кількості 61,186 тонн, в тому числі з території Гощанського району (с. Синів, Горбаків, Симонів, Липки, Малятин, Федорівка, Чудниця) в кількості 37,513 т та Здолбунівського району (с. Гільча та Дермань-2) в кількості 23,673 т. В результаті проведених робіт територія Гощанського району була повністю очищена від непридатних пестицидів.
За результатами інвентаризації, проведеної у листопаді 2012 року у області ще зберігаються залишки непридатних пестицидів в кількості 47,415 т на території Березнівського, Дубенського, Дубровицького, Здолбунівського, Корецького, Млинівського, Острозького, Радивилівського, Рівненського, Рокитнівського, Сарненського районів.
 Вивезення на утилізацію залишків непридатних пестицидів планується за рахунок Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, для чого держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області готується відповідний Запит на виділення коштів у 2013 році. 
 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.