Останні події Всеукраїнський дитячий екологічний форум „Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!”
9 жовтня 2013 року у м. Сарни (в приміщенні Сарненської гімназії) в рамках проекту ГЕФ ПМГ „Формування екологічної культури молоді як один з методів боротьби зі зміною клімату" пройшов Всеукраїнський дитячий екологічного форум „Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!"
Глобальна зміна клімату - одна з найгостріших екологічних проблем які стоять перед людством. Основною причиною зміни клімату є використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється.
Сьогодні можна зі впевненістю сказати, що значні кліматичні зміни вже відбуваються. Найбільш помітним наслідком зміни клімату є "надзвичайні ситуації" такі як сильні засухи, повені, шторми, урагани, надзвичайно спекотні дні які відбуваються все частіше.
Нині необхідно замислитися та зрозуміти, що людство не має права використовувати атмосферу планети для забруднення. І якщо зараз не розпочати активно діяти, то вже незабаром наблизимось до тої межі, коли глобальну зміну клімату зупинити буде вже неможливо і життя на планеті у майбутньому буде під загрозою.
Тому, як ніколи актуальним постає питання адаптації до негативних наслідків зміни клімату як на державному рівні, так і на рівні громад. Як у цьому питанні можуть допомогти учні, громадськість - на своєму, звичайно, рівні.
По - перше - це практичні заходи - посадка дерев, алей, парків, особливо прийняття участі у загальноукраїнських толоках та днях довкілля, які так широко проходять навесні та восени; розчищення русел та берегів річок від мулу та сміття, розчищення та упорядкування джерел, якими так багата наша рідна земля, але більшість з яких занедбані, захаращені.
По- друге (але я б виділив це як основне) - ви - молоде покоління - надія нації, майбутні підприємці, науковці, держслужбовці. Від вашої свідомості і культури залежатиме яким буде наше майбутнє і в якому довкіллі ми будемо жити.
Адже, однією з причин незадовільного стану навколишнього середовища є не лише матеріально-технічні і фінансові нестатки, але й низький рівень екологічної свідомості та культури суспільства в цілому, починаючи від владних структур до пересічних громадян, які дуже поверхнево і спрощено розуміють сучасні екологічні проблеми і шляхи їх вирішення. Тому гарно вчіться, любіть і пізнавайте наш рідний край, його багатство - флору, фауну, ландшафти, вивчайте закони природи, бережіть її у всіх проявах.
|