ГОЛОВНА Останні події
Прес-релізи
Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Прес-релізи

Економна поки світить, але небезпечна, коли згасне
2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь
Ви не сміття палите, а природу
3 грудня - міжнародний День боротьби з пестицидами
7 липня - день працівника природно-заповідної справи
Боротьба з бур'янами - необхідність, а недбальство - злочин
Огляд обласних ЗМІ
Година землі
17 червня - Міжнародний день боротьби з опустелюванням
22 травня Міжнародний день біологічного різноманіття
23 серпня - День Державного Прапора України
Кажани - нічні охоронці лісу
Національний природний парк
Відбулись громадські слухання по заводу Kronospan
Створення Українсько-Білоруського транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся»
Щоб завтра не було пізно…
Пластик і синтетика: такі корисні та шкідливі
Центральному Поліссю – сертифікат ЮНЕСКО

Національний природний парк

Національний природний парк «Нобельський» створено Указом Президента України від 11 квітня 2019 року №131 задля збереження в природному стані типових та унікальних для Волинського Полісся природних комплексів з усією сукупністю компонентів, вивчення природних процесів і явищ, що відбуваються в них, розроблення науково обґрунтованих методів охорони навколишнього природного середовища, ефективного використання природних ресурсів, вирішення питань екологічної безпеки. Комплексний підхід до природних ресурсів сприятиме створенню банків із збереження генофонду рідкісних, ендемічних і реліктових видів рослин та тварин Полісся, оскільки тут зростають рослини, занесені до Червоної книги України.

Національний природний парк «Нобельський» - один з найбільш унікальних природних комплексів не лише України, а й Східної Європи. На проектованій території парку залишилось чимало чудових, незайманих куточків, де можна доторкнутися до первинної краси землі. Цей край чарує своїми безкраїми лісами, прекрасними озерами та болотами. Основні лісові масиви зосереджені на межиріччі Стоходу та Прип'яті. Тут переважають мішані дубово-соснові ліси, дещо менше - мішані ліси вільхові та дубові. А також соснові ліси, які розміщуються на підвищених ділянках. Зустрічаються й унікальні в своєму роді співіснування соснових велетнів з молодими дубочками. Досить часто зустрічаються чорновільшняки з великим розмаїттям болотяних рослин. В цілому на території парку «Нобельський » проростають понад 700 видів вищих судинних рослин. Серед них трапляються види, що занесені до Червоної книги України - зозулині черевички звичайні, росичка проміжна, щитолисник звичайний, плаун баранець, вовчі ягоди пахучі. Характерною особливістю в цій місцевості є наявність піщаних дюн серед боліт, де на порівняно короткій відстані спостерігається швидка зміна рослинних угрупувань.

Велика кількість річок, озер, стариць, боліт зволожених луків, а також величезних площ заростей очерету, чагарників на болтах та прибережних смугах найбільш сприяє формуванню усіх компонентів парку поширенню водно-болотної фауни. Тваринний світ мішаних лісів надзвичайно різноманітний. Тваринний світ парку налічує. 219 видів хребетних. Зустрічаються й унікальні представники тваринного світу, такі як норка європейська, горностай та видра річкова, - ці види занесено в Червону книгу України. Є й звичні для цієї місцини - зайці русаки, лисиці, косулі та багато інших тварин. Найбільш багата фауна водно-болотяних угідь.

Перлина українського Полісся - озеро Нобель. Це одне з найбільших озер парку. Його площа сягає понад 500 гектарів. Якщо поглянути на озеро з висоти пташиного польоту, то за формою воно нагадує серце. А на півострові розкинулось мальовниче село з однойменною назвою. На самому краю коси на високому пагорбі стоїть церква, з подвор'я якої відкривається неповторний за своєю красою краєвид . В озеро впадає і водночас витікає лише одна річка -Прип'ять. А серед озера красуються три, порослі лісами, острови.

Поліський край в цілому і національний парк, зокрема, надзвичайно привабливий для тих туристів, кому приємний дотик до первозданної природи, незабутні миттєвості захоплюючої подорожі в вагончику маленького потягу, який щодня ось уже не одне десятиліття долає найдовшу в Європі вузькоколійку. Піші походи по чаруючих красою лісам, прогулянки на човнах в безмежжі водних просторів ріки Стохід та озерних плесо, захоплююча риболовля та знайомство з унікальним в своєму роді побутом дуже привітливого місцевого населення, закарбуються в пам'яті у кожного, хто хоч раз побував у цих неповторних краях.

 Nobelskyi_1.jpg Nobelskyi_2.jpg 

 

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.