Прес-релізи
Ви не сміття палите, а природуНавесні часто бачимо як в парках і скверах під час прибирання території спалюється листя, залишки рослинності тощо. Після відпочинку у лісі громадяни залишають після себе не погашені вогнища та побутове сміття. Вогонь з тліючих і залишених без нагляду згарищ перекидається на дерева, споруди і часто стає причиною виникнення пожеж, особливо у лісах – а це стрес для птахів і ссавців, які саме навесні виводять своє потомство.
Особливо небезпечним є спалювання рослинних залишків в населених пунктах області, адже в листі і рослинності накопичується велика кількість шкідливих речовин, перш за все важких металів та радіонуклідів. Під час спалювання шкідливі речовини переходять у повітря і накопичуються в легенях і органах. Найбільше від диму страждають люди, які мають алергії та захворювання дихальних шляхів. Часто підпали виникають і через пустощі дітей. Без допомоги батьків і вчителів тут не обійтись. Навчаючи дітей змалечку про шкідливість і небезпеку таких пустощів, ми виховуємо розумних і відповідальних громадян суспільства, дбайливих до природи і оточуючих людей.
Існує хибна думка, що спалювання стерні та рештків рослинності, поліпшує родючість ґрунту і знищує шкідників. Насправді, це завдає природі значно більшої шкоди ніж користі. Внаслідок спалювання рослинності часто масово гинуть корисні комахи, які збираються в листяній та трав’яній підстилці на зимівлю, а також після випалювання рослинності не лишається органічних речовин, якими живляться мікроорганізми та безхребетні тварини. Наприклад зменшується кількість дощових черв’яків, які відіграють значну роль у розкладі листяної підстилки, і внаслідок чого знижується родючість ґрунту.
Залишки рослинності, як і побутове сміття в межах населених пунктів підлягають вивезенню у спеціально відведені місця видалення відходів – на полігони та сміттєзвалища побутових відходів. Як відомо, необізнаність громадян із законодавством України не звільняє їх від відповідальності за його порушення. Тому всім громадянам слід знати, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень і на посадових осіб від 850 до 1190 гривень (у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду штрафи зростають удвічі). Але часто випадки порушень ігноруються і до порушників не вживаються заходи адміністративного впливу.
Тому, екологи закликають всіх причетних, що можуть вплинути на усунення проблеми зі спалюванням рослинності та її залишків, а це - міліція, виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад, небайдужа громадськість, внести посильний склад у справу збереження нашого довкілля, задля чистоти повітря, яким ми дихаємо, та підвищення рівня культури наших громадян.
У квітні триває весняна толока та День довкілля, приєднуйтесь до цієї всеукраїнської акції. Приберіть сміття у при будинкових територіях, місцях відпочину, у школах, скверах, парках, висадіть дерева та кущі. Збережіть і примножуйте красу навколо себе, не залишайте після себе випалену пустелю.
|