ГОЛОВНА Останні події Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Стратегічна екологічна оцінка

Законодавство України щодо стратегічної екологічної оцінки
Реєстр документів, які проходять СЕО (2019 рік)
Звіт щодо проходження стратегічної екологічної оцінки
Реєстр документів, які проходять СЕО (2020 рік)
Реєстр документів, які проходять СЕО (2021 рік)
Стратегічна екологічна оцінка проєкту Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2022-2026 роки
Реєстр документів, які проходять СЕО (2022 рік)
Реєстр документів, які проходять СЕО (2023 рік)

Законодавство України щодо стратегічної екологічної оцінки

12 жовтня 2018 року в Україні вступив в дію Закон „Про стратегічну екологічну оцінку” (далі – Закон), прийнятий Верховною Радою України  20 березня 2018 року.

З повним текстом Закону можна ознайомитись за посиланням: 

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2354-19

Впровадження стратегічної екологічної оцінки є частиною Національного плану дій щодо державної політики України та пункту 1688 плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 року № 1106.

Стратегічна екологічна оцінка (СЕО) – це систематичний процес виявлення, аналізу та подальшого врахування екологічних факторів і можливих екологічних наслідків при розробленні державних, місцевих чи галузевих програм.

Закон регулює відносини у сфері оцінки наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, виконання документів державного планування, які стосуються сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою (схеми) та виконання яких передбачатиме реалізацію видів діяльності (або які містять види діяльності та об’єкти), щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, або які вимагають оцінки, зважаючи на ймовірні наслідки для територій та об’єктів природно-заповідного фонду та екологічної мережі, крім тих, що стосуються створення або розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Дія Закону не поширюється на:

1) документи державного планування, що стосуються виключно національної оборони або дій у разі надзвичайних ситуацій;

2) бюджети, бюджетні програми та фінансові плани;

3) програми економічного і соціального розвитку Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст, сіл, селищ на короткостроковий період (цей критерій діятиме до 1 січня 2020 року).

Законом передбачено внесення змін до таких законодавчих актів, а саме:

1)       Земельного кодексу України;

2)       Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”;

3)       Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”;

4)       Закону України „Про державні цільові програми”;

5)       Закону України „Про курорти”.

Також, на виконання пунктів 6 та 7 частини першої статті 6 Закону „Про стратегічну екологічну оцінку” затверджено Методичні рекомендації, з якими можна ознайомитися за посиланням:

https://menr.gov.ua/files/docs/nakazy/2018/nakaz_296.pdf

Дані методичні рекомендації розроблені для використання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, спеціалістами та науковцями, залученими до консультацій, а також представниками громадськості, які братимуть участь у стратегічній екологічній оцінці.

З метою забезпечення здійснення процедури стратегічної екологічної оцінки інформуємо про необхідність замовникам документів державного планування, на які поширюється Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку», керуватись:

        - постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 № 1272 «Про затвердження Порядку здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоровя населення»;

        - наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 28 жовтня 2020 № 213 «Про затвердження Критеріїв визначення наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 січня 2021 № 9/35631. 

Контакти для зворотного зв’язку та додаткової інформації:

Відділ стратегічної екологічної оцінки, монітоирнгу та природоохоронних програм департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації (33028, м. Рівне, вул. Саймона Сміта, 20)

Начальник відділу - Лакута Наталія Яківна 

e-mail: info@ecorivne.gov.ua 

         тел. (0362) 63-43-99

 

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2023 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.