ГОЛОВНА Останні події Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Екологічний календар

Квітень

 

1 квітня - Міжнародний день птахів (День зустрічі птахів

Щорічно, з 1906 року 1 квітня в світі відзначають Міжнародний «День птахів», який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме цього дня було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів, і з того часу 1 квітня - це не лише день підписання Конвенції,а й – Міжнародний «День птахів».

Міжнародний «День птахів» було започатковано з метою привернення уваги людства до проблеми збереження пернатих. Ця проблема є актуальною для багатьох країн світу. Вчені, ще на початку ХХ століття, говорили про зникнення багатьох видів птахів. За статистичними даними, їх список кожного року стрімко поповнюється, на сьогоднішній день зникло понад 160 видів птахів. Ще 50 % птахів знаходяться під загрозою зникнення.

4 квітня - Міжнародний день безпритульних тварин

7 квітня - День охорони здоров'я

     Всесвітня організація охорони здоров'я була організована в цей день. У зв'язку із постійною зміною довкілля щораз актуальнішим стає питання охорони здоров'я. Цей день проголошений ООН для того, щоб більшість країн звернула особливу увагу на різноманітні аспекти охорони здоров'я.

15 квітня - День екологічних знань

 Щороку 15 квітня у світі відзначають День екологічних знань. Історія його заснування сягає 1992 року, коли на Конференції ООН у Ріо-де-Жанейро вперше підняли питання ролі екологічної освіти для сталого розвитку та виживання людства.

Тож можливо сьогодні саме той день, коли варто розпочати з елементарних кроків, бути прикладом для своїх дітей та навчати їх дбайливому ставленню до природи.

Не палити траву, не кидати сміття після себе у парку чи лісі, відмовитися від зайвого пакета в магазині, а ще прочитати корисну та цікаву літературу, якої досить багато в Інтернеті, та нарешті почати думати та діяти.

Третя субота квітня - Всеукраїнський день довкілля

    Відзначається в Україні щороку, починаючи з 1999 р. Встановлений Указом Президента України "Про День довкілля" на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією "Дерево Життя" та іншими громадськими ініціативами.

3-4 тиждень квітня - "Марш парків" - щорічна міжнародна екологічна

акція на підтримку заповідної справи

      Марш парків святкується з 1995 р. за ініціативою Центру охорони дикої природи в Україні,  Росії, Білорусії, Вірменії та державах Центральної Азії щорічно. Марш парків - міжнародна акція громадської підтримки особливо охоронюваних природних територій. Щорічно в "Марші парків" беруть участь сотні тисяч людей. Більше 200 держав та неурядових організацій країн СНД співпрацюють з ЦОДП в якості організаторів місцевих Маршів. Під час «Маршу парків» відбуваються круглі столи, концерти, фестивалі, конференції, екскурсії тощо. Марші парків сприяють залученню національного бізнесу до природоохоронної благодійної діяльності.

22 квітня -  Міжнародний день Землі

     22 квітня 1970 р. у Нью-Йорку студенти, школярі та їхні вчителі вперше організували національний День Землі, запропонувавши зазирнути вглиб екологічних проблем і разом пошукати їх вирішення. З 1990 р. цей день проголошено міжнародним, в Україні відзначається з 1992 року.

 

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.