ГОЛОВНА Останні події
Прес-релізи
Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Прес-релізи

Економна поки світить, але небезпечна, коли згасне
2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь
Ви не сміття палите, а природу
3 грудня - міжнародний День боротьби з пестицидами
7 липня - день працівника природно-заповідної справи
Боротьба з бур'янами - необхідність, а недбальство - злочин
Огляд обласних ЗМІ
Година землі
17 червня - Міжнародний день боротьби з опустелюванням
22 травня Міжнародний день біологічного різноманіття
23 серпня - День Державного Прапора України
Кажани - нічні охоронці лісу
Національний природний парк
Відбулись громадські слухання по заводу Kronospan
Створення Українсько-Білоруського транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся»
Щоб завтра не було пізно…
Пластик і синтетика: такі корисні та шкідливі
Центральному Поліссю – сертифікат ЮНЕСКО

7 липня - день працівника природно-заповідної справи

Враховуючи вагомий внесок працівників природно-заповідної сфери у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об'єктів природно-заповідного фонду України, Президент України своїм Указом від 18 серпня 2009 № 629/2009 заснував День працівника природно-заповідної справи 7 липня.

Перед людською спільнотою сьогодні особливо гостро постало питання відновлення природних ресурсів, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття. Однією  із спроб покращення ситуації є  створення заповідних територій різних категорій. Нині об’єкти природно-заповідного фонду  мають не тільки природоохоронне, а й важливе наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

 За роки незалежності в області створено Рівненський природний заповідник, національний природний парк „Дермансько-Острозький”, оголошено низку інших територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення. До мережі природно-заповідного фонду станом на 01.01.2020 р. віднесено 315 територій та об'єктів загальною площею 203,6 тис. га, що складає 10,15 % від загальної площі області, в тому числі 28 об'єктів загальнодержавного значення площею 90,3 тис. га і 287 об'єктів місцевого значення площею 113,3 тис. га.

У 2020 році планується продовжити роботу над створенням національних природних парків «Пуща Радзівіла» у Рокитнівському районі, «Соколині Гори» (робоча назва «Надслучанський») у Березнівському районі, зміни меж (розширення) національного природного парку «Дермансько-Острозький» та низки інших територій і об’єктів природно-заповідного фонду.

Все це досягнуто завдяки наполегливим зусиллям працівників Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації, місцевих органів влади та самоврядування, співробітників установ природно-заповідного фонду, наукових та громадських організацій природоохоронного спрямування, підтримці міжнародних організацій та фондів.

Високий професіоналізм та самовіддана праця працівників природно-заповідної сфери дозволяють не лише заповідати і зберігати природно-заповідні об’єкти, але й забезпечувати умови для рекреації та оздоровлення громадян, створювати нові робочі місця, підвищувати рівень добробуту місцевого населення та обізнаності громадян у природоохоронних питаннях.

Вітаємо всіх працівників природно-заповідної сфери з професійним святом і від щирого серця бажаємо міцного здоров’я та родинного благополуччя, оптимізму, невичерпної енергії та нових здобутків у професійній діяльності.

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.